Dywany

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dywanów.

Tanie dywany - interesujące fakty i porady

Tanie dywany cieszą się sporą popularnością, ze względu na atrakcyjność cenową. Warto jednak wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować, by dokonać udanego zakupu.

Tanie dywany to jedno z najczęstszych zapytań internautów, kierowanych do wyszukiwarek. Wynika to z założenia, że w Internecie tego rodzaju wyroby w atrakcyjnych cenach są szerzej dostępne niż w sprzedaży tradycyjnej.

W pewnym sensie tak jest. Sprzedaż internetowa oraz brak konieczności utrzymywania sklepu tradycyjnego pozwala na to, by punkt internetowy oferował dywany w atrakcyjnych cenach - niższych niż w tradycyjnych sklepach. Z zakupami przez Internet wiąże się jednak spore ryzyko – zwłaszcza, jeśli interesują nas przede wszystkim jedynie tanie dywany. Sklep internetowy nie pozwala nam sprawdzić rzeczywistego koloru dywanu, który nas interesuje – zdjęcie opublikowane na stronie, nie zawsze dokładnie odzwierciedla jego kolorystykę. Zakupy on-line to także niemożność dotknięcia wyrobu, przez co nie jesteśmy w stanie sprawdzić jego jakości. Tymczasem niektóre dywany w okazyjnej cenie wcale nie są wyrobami typowo wełnianymi, lecz zawierającymi domieszkę włókien sztucznych. Na szczęście sytuacje, w których nieuczciwi sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, zdarzają się coraz rzadziej. W rezultacie tanie dywany można kupować bez większego ryzyka. Zwykle mamy świadomość tego, na jaki wyrób się decydujemy.

Skąd wynikają różnice w cenach dywanów?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego jedne dywany są tańsze od drugich, mimo że wyglądają podobnie. Warto mieć świadomość, że cena dywanu uzależniona jest od kilku czynników, do których zalicza się: gatunek materiału, gęstość włosa, technologię wykonania.

Najtańsze dywany to wyroby ze sztucznego włosa, krótko strzyżone, dość rzadkie. Trzeba przy tym pamiętać, że takie modele są słabo odporne na wycieranie i szybko tracą sprężystość. Nie będą więc służyć wiele lat. Dlatego też, przeglądając oferty tanich dywanów, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na gęstość włosa oraz jego długość, jak i wykorzystany materiał. Nowoczesne sztuczne włókna (np. przędza polipropylenowa) pozwalają na produkowanie tanich wyrobów, ale dobrych jakościowo.

Gdzie kupić tanie dywany?

Częstym myśleniem jest też założenie, że tanie dywany można się kupić w krajach ich oryginalnego pochodzenia. W niektórych przypadkach tak jest. Wyroby tureckie tanio kupimy w Turcji, podobnie jak modele sprzedawane w Indiach. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że i w Polsce można nabyć atrakcyjne cenowo modele pochodzące z tych państw. Co więcej - cena może być przystępniejsza. Przez wyjazdem i zamiarem zakupu dywanu w kraju produkcji, warto zapoznać się z ofertą polskich sklepów. Bardzo często okazuje się, że ich koszt zakupu konkretnego modelu jest dużo mniejszy.

Najtańsze dywany i wykładziny nabyć można w jeszcze jeden sposób, a mianowicie - korzystając z oferty sklepów, organizujących wyprzedaże. Warto także pomyśleć o punktach sprzedaży, które oferują wyłącznie końcówki danych modeli. W ten sposób można zakupić nawet z 50-procentowym rabatem. Bardzo często udaje się nabyć wyroby bardzo wysokiej jakości w cenie tanich i gorszych dywanów.