Dywany

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dywanów.

Dywany shaggy - interesujące fakty i porady

Dywany shaggy pojawiły się na rynku w 2005 roku. Od tej pory stały się synonimem luksusu i komfortu. Warto rozważyć ich zakup, jeśli zależny nam na ozdobieniu wnętrza.

Dywany shaggy cieszą się ogromną popularnością. Dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, pozwalają na atrakcyjne i nowoczesne zaaranżowanie praktycznie każdego wnętrza. Ponadto komfort i estetyka sprawiają, że włochacze są dobrym wyborem dla każdego.

Dywany shaggy, czyli jakie?

Dywany shaggy to modele plecione maszynowo lub ręcznie, o długim, gęsto tkanym włosiu. Dzięki temu można uzyskać „włochaty” efekt. Stąd też często określa się tego rodzaju wyroby mianem włochaczy. Modele shaggy mogą być wykonane zarówno z wełny, jak i włókien syntetycznych. Dostępne są nie tylko w wielu wersjach kolorystycznych (także różnokolorowych), mogą bowiem różnić się grubością oraz miękkością.

Dywany włochacze po raz pierwszy pojawiły się w 2005 roku. Zaprezentowane w „krzykliwych” barwach, szybko wzbudziły zachwyt. Jednak nie od razu stały się tak popularne. Wpływ na to miały przede wszystkim obawy związane z czyszczeniem tego rodzaju wyrobów. Przyszli użytkownicy obawiali się, że w tak długie włosie łatwo mogą zaplątać się okruszki oraz brud. Tymczasem tego rodzaju wyroby czyści się doskonale. Włókna nie splatają się, dzięki czemu odkurzanie dywanów nie jest trudniejsze niż w przypadku tradycyjnych modeli. Oczywiście, wszelkie zabrudzenia trzeba czyścić od razu, jednakże taka sama konieczność zachodzi w przypadku klasycznych wyrobów.

Wzory dywanów shaggy

Jeśli chodzi o wzornictwo, to najpopularniejsze są jednokolorowe dywany shaggy. Warto przy tym zaznaczyć, że w sklepach dostępne są modele w wielu kolorach. Dzięki temu każdy znajdzie taki wyrób, który będzie zgodny z zaaranżowanym wnętrzem. Choć w ofercie znajdują się wzorzyste włochacze (z reguły są to delikatne kształty geometryczne), najlepszym wyborem są gładkie modele. Są to bowiem wyroby ozdobne same w sobie, dlatego dodatkowe zdobienia nie są koniecznością.

Tanie dywany shaggy wykonywane są z materiałów sztucznych – akrylu lub przędzy poliestrowej. Są więc dużo tańsze niż modele wykonane z czystej wełny. Trzeba jednak mieć świadomość, że wyroby poliestrowe wcale nie są złym wyborem. Przede wszystkim należy podkreślić, że cieszą się pozytywnymi opiniami wielu użytkowników. Ich zaletą jest antyalergiczność oraz łatwość z zachowaniu jego czystości.

Ceny dywanów shaggy

Korzystne, pod względem cenowym, są tureckie dywany shaggy, produkowane maszynowo z przędzy syntetycznej. Takie modele można kupić zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak i internetowej.

Warto mieć świadomość, że ceny dywanów - włochaczy uzależnione są od wielu czynników. Nie jest to tylko materiał, ale również gęstość tkania oraz długość włosia. Im wyrób grubszy, tym wyższy jego koszt, ale zarazem większa jego miękkość i puszystość. Jeżeli więc zależy nam na wysokim komforcie użytkowania, warto rozważyć zakup droższego dywanu.