Dywany

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dywanów.

Dywany dziecięce - interesujące fakty i porady

Dywany dziecięce to szczególna kategoria tych wyrobów. Warto wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować, by wybrać model, który będzie spełniał oczekiwania pod każdym względem.

Aranżacje pokoju dziecięcego to również konieczność wyboru odpowiedniego dywanu. Nawet najbardziej kolorowe mebelki nie spowodują, że pokój dziecka będzie wyglądał wesoło i przyjaźnie, jeśli na podłodze położymy mu „dorosły” dywan.

Modele dziecięce są obecnie szeroko dostępne w dziesiątkach wzorów. To sprawia, że z wyborem odpowiedniego fasonu nie będziemy mieć problemów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Dywan do pokoju dziecięcego a zdrowie i bezpieczeństwo

Bezpieczny dywan to przede wszystkim taki, na którym dziecko będzie mogło się swobodnie bawić, bez ryzyka urazu oraz taki, który nie spowoduje alergii.

Wyroby przeznaczone do pokoju dziecięcego powinny by wykonane z materiałów antyalergicznych, które zmniejszają ryzyko uczulenia. Warto postawić na taki dywan już na samym początku, podczas urządzania dziecięcego pokoiku. Dywany powinny również być dostatecznie miękkie, by dziecko - nawet przy okazji upadku - nie zrobiło sobie krzywdy. Ważną cechą jest również ich stabilność, co zminimalizuje ryzyko upadku. Warto wziąć pod uwagę takie modele, które od spodu wyposażone są w antypoślizgowe maty, zapobiegające przesuwaniu się.

Wzory dziecięcych dywanów

Dywany dziecięce to szeroki wybór wzorów. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się modele z postaciami, znanymi z kreskówek. Powodzenie mają również dywany „play”, z nadrukowanymi rysunkami dróg, domków, drzew oraz innymi elementami, które maluch może wykorzystać podczas zabawy. W sklepach dostępne są zarówno modele dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Dywany młodzieżowe

Zupełnie odmienną kategorię dywanów stanowią modele młodzieżowe, przeznaczone dla nastolatków. Pokój młodych osób nie może wyglądać dziecinnie. Taka aranżacja pomieszczenia sprawia, że młodzież nie czuje się komfortowo, a jednocześnie nie pozwala - w sensie symbolicznym - dorosnąć. Dlatego też, zmieniając wystrój dziecięcego pokoju na młodzieżowy, warto wymienić również dywan. Najważniejsze jest, by nowy model pozbawiony był bajkowych nadruków, lecz był bardziej stonowany, ale nowoczesny. Warto pozwolić dziecku na samodzielny wybór fasonu.