Dywany

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dywanów.

Dywany Agnella - interesujące fakty i porady

Agnella to największy polski producent dywanów. Jego wyroby to wysoka jakość oraz szeroki wybór modeli. Ze względu na swoje zalety, cenione są w Polsce i na całym świecie.

Agnella to polska firma zajmująca się produkcją dywanów oraz wykładzin. Roczną produkcję tego przedsiębiorstwa szacuje się na ok. 2 mln m2.

Historia firmy Agnella

Fabryka Dywanów Agnella S.A. jest przedsiębiorstwem o statucie spółki akcyjnej, której główna siedziba znajduje się w Białymstoku. Początkowo była to firma państwowa, która w latach 90-tych została sprywatyzowana i wkroczyła na giełdę. Od tej pory dywany Agnella były dostępne w każdym zakątku kraju, a firma zaczęła się bardzo mocno rozwijać. Produkcja wyrobów firmy odbywa się w najnowocześniejszych zakładach w Polsce. Dzięki temu dywany Agnella cenione są również poza granicami naszego kraju. Prawie połowa rocznej produkcji eksportowana jest zarówno na Zachód, jak i na Wschód. Dywany Agnella to wielość wzorów i fasonów. Firma wykorzystuje zarówno materiały syntetyczne, jak i naturalne. Dzięki temu wyroby nie ustępują swoją jakością wyrobom importowanym. Cieszą się popularnością i dobrymi opiniami użytkowników, o czym można przekonać się, przeglądając fora internetowe.

Gdzie kupić dywany Agnella?

Dywany Agnella obecne są w ofercie wielu sklepów na terenie całej Polski. Poza sprzedażą tradycyjną, tego rodzaju wyrobu dostępne są w sklepach internetowych. Sprzedaż on-line to możliwość zakupu dywanów i wykładzin Agnella w atrakcyjnych cenach. Trzeba mieć jednak świadomość, że firma nie posiada własnego sklepu. Dlatego też wszelkie wyroby oferowane są przez pośredników - dystrybutorów.

Wybór dywanów tej marki jest tak szeroki, że każdy znajdzie model idealny, który będzie odpowiadał pod każdym względem.

Jakość i technologie

Dywany i wykładziny Agnella w przeważającej mierze produkowane są maszynowo. Wyjątkiem są te modele, w których wykorzystuje się metodę ręcznego tuftingu. Oznacza to, że dywan częściowo wykonywany jest ręcznie, a po części - maszynowo. Taka technologia obecna jest od 2008 roku. Dzięki temu uzyskiwane są wyroby wysokiej jakości, stając się cenionymi produktami z zakresu tekstyliów podłogowych.

Firma Agnella wielokrotnie zdobywała nagrody – zarówno branżowe, jak i konsumenckie. Ponadto dywany i wykładziny tego producenta prezentowane są na wielu branżowych targach, organizowanych na całym świecie. Dzięki temu polskie wyroby mają szansę dotrzeć do najbardziej odległych zakątków.