Dywany

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dywanów.

Dywany sznurkowe - interesujące fakty i porady

Sznurkowy dywan to dobry wybór dla alergików oraz osób, które kontrolują wydatki. Tanie modele są w stanie zastąpić najlepszy wyrób wełniany. Warunek jest tylko jeden - trzeba wiedzieć, jak kupować.

Dywany sznurkowe stanowią ciekawą alternatywę dla tych osób, które nie mogą bądź nie chcą kupować modelu wełnianego lub jedwabnego. Tego rodzaju wyrobu wyplata się z przędzy polipropylenowej, która - poza tym, że jest znacznie tańszym materiałem niż wełna - ma też wiele dodatkowych zalet.

Zalety dywanów sznurkowych

Dywany sznurkowe polecane są przede wszystkim jako produkt dla alergików. O ile wyroby wełniane nie mogą być użytkowane przez osoby mające nie tylko alergie, ale również tendencje do uczuleń, o tyle sznurkowe fasony są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Doskonale się czyszczą i nie stwarzają ryzyka rozwoju pleśni, grzybów czy bakterii. Duża odporność na ścieranie dywanów sznurkowych powoduje, że są trwałe i mogą służyć przez lata praktycznie w niezmienionej formie. Wszelkie plamy i zabrudzenia można z nich łatwo usunąć za pomocą wielu dostępnych w sprzedaży środków chemicznych. Na ich korzyść przemawia również fakt, że nie wymagają czyszczenia specjalistycznego. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę dywanów sznurkowych, jakim jest bezpieczeństwo. Dawniej tego rodzaju wyroby były wykonane z materiałów łatwopalnych. Obecnie są to modele niepalne. Podobnie jak wełna, w przypadku kontaktu z ogniem, włókna topią się.

Kolejną zaletą jest ich izolacja cieplna, dzięki czemu chodzenie po takim dywanie jest ogromną przyjemnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego rodzaju wyrobu położyć w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym.

By kupić dobry dywan sznurkowy

Chcąc kupić dywan sznurkowy, trzeba dobrze mu się przyjrzeć. Niektóre modele syntetyczne, wykonane z gorszej jakości przędzy, mają delikatny połysk włókien. W ten sposób można uniknąć zakupu tych modeli, które zrobione są ze sztucznych komponentów. Trzeba jednak mieć świadomość, że przędza polipropylenowa, z której wykonane są dywany sznurkowe, może być pozbawiona połysku. Dzięki temu najlepsze wyroby tego rodzaju wyglądają niemal identycznie jak modele wełniane. W ten sposób można nabyć dywan w atrakcyjnej cenie, który sprawi, że nasze wnętrze zmieni się nie do poznania. Stanie się przytulniejsze, cieplejsze i klimatyczne.

W sklepach wybór tego rodzaju dywanów jest ogromny, przede wszystkim pod względem kolorystycznym. Dostępne są fasony nowoczesne, jak i te bardziej klasyczne. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie będzie można znaleźć taki wyrób, który spełni nasze oczekiwania.