Dywany

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dywanów.

Dywany jedwabne - interesujące fakty i porady

Dywany jedwabne to jedne z najbardziej ekskluzywnych wyrobów. W sklepach dostępne są zarówno fasony tradycyjne, jak i nowoczesne. Warto jednak wystrzegać się podróbek, które do złudzenia przypominają oryginalne modele - 100% jedwabiu.

Na rynku dostępnych jest wiele fasonów dywanów. Nie wszystkie jednak mogą poszczycić się wysoką jakością oraz estetyką, jaką wyróżniają się wyroby jedwabne. Wykonane z wysokogatunkowego materiału, są wyjątkowo ekskluzywnym elementem wyposażenia mieszkania. Tego rodzaju wyroby sprawdzają się w stylowych wnętrzach.

Najbardziej luksusowe jedwabne dywany tkane są ręcznie, choć spotkać można się też z tańszym wyrobem, produkowanym maszynowo. Modele z jedwabiu importowane są z krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W sklepach najczęściej można spotkać wyroby przywożone - z Iranu lub Pakistanu.

Dywany jedwabne są miękkie, znakomicie wygłuszają dźwięki i są dość ciepłe – co przy naszym klimacie nie pozostaje bez znaczenia.

Jak kupować dywany z jedwabiu?

Kupując dywan jedwabny, warto zwracać uwagę na markę i jakość wykonania. W sprzedaży dostępne są bowiem modele wykonane ze sztucznych tkanin. Do złudzenia przypominają wyroby z prawdziwego jedwabiu, więc o pomyłkę nie jest trudno. Niekiedy w sklepach dostępne są dywany jedwabne z domieszką bawełny. Nie jest to jednak produkt pełnowartościowy, mimo że może być sprzedawany w cenie prawdziwych wyrobów. Dlatego też, przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze składem dywanów, by mieć pewność ich jakości.

Wyroby jedwabne to feeria kolorów oraz wielość modeli i fasonów. W ofercie sklepów dostępne są modele tradycyjne, jak i nowoczesne - zdobione w surrealistyczne obrazy lub geometryczne kształty.

Decydując się na jedwabny dywan, warto pamiętać o tym, że choć jest on niezwykle dobrej jakości (nie wyciera się tak szybko jak sztuczne wyroby), to jego czyszczenie warto pozostawić w rękach profesjonalistów. Specjaliści najlepiej zadbają o nasze jedwabne wyroby. Proces ten odbywa się za pomocą specjalnych środków chemicznych, które nie naruszają struktury tkania ani nie powodują uszkodzenia jedwabnego włosa.